Říkáte si, že šedá patří k neutrálním barvám a hodí se proto do všech interiérů? Není to tak úplně pravda. Obzvláště opatrní bychom měli být v malých místnostech a při jejím nadměrném používání. Když se sejde příliš mnoho šedých prvků na malém prostoru, interiér působí ponuře a bez života.
Šedá podlaha: na co si dát pozor
Šedá patří v interiérech k velkým oblíbencům, a to jak na doplňcích tak i na velkých plochách. Pokud se rozhodnete pro šedou podlahu (nebo jste se nastěhovali do míst, kde už byla), vyhněte se šedému nábytku, zejména ve stejném odstínu. Místnosti to na atmosféře příliš nepřidá a bude působit jednotvárně. Nezachrání to pak ani dekorace ve veselých barvách. K šedé podlaze volte maximálně šedé doplňky, ideálně v několika odlišných odstínech.
Dřevěný nábytek: sázka na jistotu
Chcete-li vytvořit útulné prostředí, ve kterém se budete cítit příjemně, sáhněte po dřevěném nábytku v přírodním hnědém odstínu. Nevolte čistě bílý, celočerný ani barevný nábytek. Šedá nepatří k úplně teplým přírodním odstínům. Její chladný vzhled proto musíte rozbít něčím “hřejivým”, například zmíněným dřevem. Pak už si stačí hrát jen s odstíny a najít kombinaci podlahy a nábytku, která ve vás vyvolá pocit “to je ono”. Myslete na to, že to vy budete trávit svůj čas v oné domácnosti, kanceláři či na chatě. Proto se musí výsledek líbit zejména vám, nikomu jinému. Máte-li možnost si prohlédnout nábytek osobně, udělejte to. Vezměte si sebou vzorek podlahy, přikládejte a porovnávejte.
Naše tipy k šedé podlaze
Pokud máte rádi kontrasty, zvolte ke světle šedé podlaze tmavší nábytek, nebo naopak k tmavě šedé podlaze světlý nábytek. Místnost více prokoukne. Do modernějších interiérů s nádechem industriálního stylu doporučujeme dřevěný nábytek s kovovými komponenty, jako je naše série Croft. Naopak do tradičních interiérů v rustikálním a venkovském stylu volte čistý masivní nábytek, například sérii Atena.